Test GMAT – jak się przygotować cz.I

*To jest pierwsza część wpisu dot. testu GMAT. W następnej części opiszemy jak się na niego zapisać, gdzie go zdawać oraz czego spodziewać się w dniu testu.

Najważniejszym kryterium podczas rekrutacji na program GlobalMBA jest wynik z GMATa. Dlatego dzisiaj opiszemy z czego składa się ten test oraz jak się do niego przygotować :)

GMAT, czyli Graduate Management Admission Test to anglojęzyczny egzamin sprawdzający wiedzę z zakresu matematyki oraz znajomości języka angielskiego. Zdanie tego testu wymagane jest przez niektóre uczelnie, przede wszystkim w USA, ale także w Polsce, podczas rekrutacji na studia typu MBA. Egzamin składa się z trzech części: Analytical Writing Assessment, Verbal oraz Quantitative.

Minimalny próg punktowy dla programu Global MBA to 500 pkt (max. 800 pkt). Oczywiście im więcej tym lepiej :)

Uzyskać 500pkt nie jest trudno, jednak trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Skarbnicą wiedzy jest strona www.mba.com/mba/thegmat. Znajduje się tam program GMATPrep Test Preparation Software, który pozwala zobaczyć jak wygląda test. Program zawiera dwa pełne testy, przykładowe pytania z poszczególnych części oraz liczne wskazówki i instrukcje.

Książki do GMAT

Rozpoczynając naukę, warto zrobić na samym początku jeden z testów, aby sprawdzić swój aktualny poziom wiedzy i orientacyjny wynik punktowy z podziałem na poszczególne części. Mając taką wiedzę, można przystąpić do nauki rozpoczynając od części lub typów zadań, które poszły nam relatywnie gorzej. W naszym przypadku, wynik z części Verbal był zdecydowanie gorszy, dlatego też zaopatrzyliśmy się w książkę The Official Guide for GMAT Verbal Review, która koncentruje się tylko i wyłącznie na pytaniach z tej części.

Polecamy również książkę The Official Guide for GMAT Review, które zawiera pytania ze wszystkich części wraz z odpowiedziami i ich objaśnieniami. Warto zaopatrzyć się w możliwie jak najnowsze wydanie, gdyż co roku dołączane są nowe pytania, które nierzadko powtarzają się na teście. Książki można zakupić np. na E-bay’u. Sporadycznie pojawiają się też pojedyncze sztuki na rodzimym Allegro.

Polecane strony

***

Źródło zdjęcia ze wstępu: www.flickr.com/photos/scubasteveo/296747958/

4 odpowiedzi do wpisu “Test GMAT – jak się przygotować cz.I”

 1. 500 pkt to stosunkowo nie duzo. ja potrzebuje 600 na studia magisterskie :/ dzieki za zarys informacji o egzaminie, pozdrawiam

 2. Fakt, 500 pkt to nie dużo i można stosunkowo łatwo tyle osiągnąć.
  W twoim przypadku będzie nieco trudniej, więc musisz po prostu rozwiązywać dużo zadań i testów, a przede wszystkim systematycznie się przygotowywać. Powodzenia!

 3. hello nie chcę spamować, ale mam do sprzednia książki do GMATa może komuś się przydadzą:
  OG 12th edition review
  OG verbal
  OG quant

  Kaplan premier 2011
  kaplan math 6th edition
  kaplan verbal 5th edition

  Kaplan GMAT800

  zainteresowanych proszę o kontakt na: olzunia@gmail.com

  Pozdrawiam!

 4. Hey,
  powyższe ogłoszenie nie jest już aktualne ! wszystkie książki zostały sprzedane. Pozdrawiam

Dodaj komentarz