O programie GlobalMBA

GlobalMBA to program dwudyplomowych studiów (magisterskich i MBA) realizowany przez cztery uczelnie partnerskie:

1.  Cologne University of Applied Sciences – CUAS (Kolonia, Niemcy),  październik – luty

2. Uniwersytet Warszawski – UW (Warszawa, Polska),  luty – czerwiec

3.  Dongbei University of Finance & Economics – DUFE (Dalian, Chiny),  czerwiec – sierpień

4. University of North Florida – UNF (Jacksonville, USA),  sierpień – grudzień

Program trwa 15 miesięcy i podzielony jest na 4 semestry, z których każdy odbywa się w innym kraju. Każdego roku w programie może wziąć udział 40 studentów* (max 10 z każdej uczelni). Program studiów obejmuje szereg przedmiotów związanych z zarządzaniem międzynarodowym oraz stosunkami międzykulturowymi. Nacisk kładziony jest przede wszystkim na pracę w międzynarodowych zespołach. Dodatkową korzyścią jest możliwość mieszkania i studiowania w czterech odmiennych kulturowo krajach. Studia w całości prowadzone są w języku angielskim.

* W przypadku naszego rocznika (ang. cohort), w programie wzięło udział 29 osób:

  • 10 Amerykanów (UNF),
  • 10 studentów z CUAS, w tym: 5 Niemców, 2 Włoszki, 1 Węgierka, 1 Kanadyjka oraz 1 Tunezyjczyk,
  • 3 Chińczyków (DUFE)
  • 6 Polaków (UW).

Dyplomy

Po ukończeniu programu, każdy ze studentów otrzymuje dwa dyplomy:

  1. Master of Business Administration (MBA), udzielany przez (UNF)
  2. Master of International Management and Intercultural Communication (MA), udzielany wspólnie przez Uniwersytet Warszawski (UW) oraz Cologne University of Applied Sciences (CUAS).

Dodatkowo, każdy absolwent otrzymuje także Certyfikat Uczestnictwa z Dongbei University of Finance and Economics (DUFE).

Wymogi formalne

Aby móc uczestniczyć w programie, należy posiadać przynajmniej dyplom typu undergraduate (licencjat) oraz mieć status studenta na jednej z czterech uczelni partnerskich. Najważniejszym kryterium rekrutacyjnym jest wynik z testu GMAT, z którego trzeba uzyskać przynajmniej 500 punktów. Wymagana jest także biegła znajomość języka angielskiego, jednak pozytywny wynik z GMAT jest wystarczającym tego potwierdzeniem. Ostatnim wymogiem jest wcześniejsze zaliczenie wymaganych przedmiotów, z takich dziedzin jak m.in. zarządzanie, ekonomia i księgowość (pełny wykaz przedmiotów na tej stronie).

Brak komentarzy, twój może być pierwszy!

Dodaj komentarz