Test GMAT – jak się przygotować cz.II

*To jest druga część wpisu dot. testu GMAT. W poprzedniej części opisaliśmy jak się do niego przygotować, natomiast dzisiaj przedstawimy jak zarejestrować się na test i czego spodziewać się w centrum testowym.

-Ile kosztuje podejście do egzaminu GMAT?
Koszt jednorazowego podejśćia do egzaminu to $250. Płatności dokonuje się poprzez stronę www.mba.com, przy użyciu karty kredytowej, np. Visa.
-Gdzie można zdawać GMAT?
Jeśli mieszkasz w Polsce nie masz za dużego wyboru. Mówiąc precyzyjnie, w ogóle nie masz wyboru, bo na chwilę obecną tylko jedna firma w Polsce umożliwia zdawanie egzaminu GMAT. Jest to firma bit Polska (link) z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Ostrobramskiej 101A.
-Jak zapisać się na egzamin?
Na egzamin można zapisać się tylko i wyłącznie poprzez stronę www.mba.com. Najpierw należy się zarejestrować, podając wszystkie wymagane dane. Ważne jest, aby podać prawdziwe dane i się nie pomylić, gdyż będzie to dokładnie weryfikowane w dniu egzaminu (o czym za chwilę). Można oczywiście później te dane edytować, ale po co, skoro można to zrobić od razu poprawnie :)
W celu rejestracji na egzamin należy wybrać opcję „Schedule a GMAT Appointment” z górnego menu, a następnie wybrać kraj, w którym chcemy zdawać egzamin. Jeśli będzie to Polska, to wybieramy w/w firmę [i]bit Polska[/i]. Na koniec pozostaje nam wybór dogodnego terminu, przy pomocy kalendarza pokazującego wolne terminy. Teoretycznie na egzamin można zapisać z 24-godzinnym wyprzedzeniem, jednak warto pomyśleć o tym odpowiednio wcześniej, aby wybrać jak najlepszą dla Ciebie godzinę.
-Czego spodziewać się w dniu egzaminu?
Przede wszystkim, należy stawić się w centrum testowym odpowiednio wcześniej (min. 30 minut), gdyż najpierw musisz dokonać niezbędnych formalności. Między innymi, będziesz musiał(-a) podpisać regulamin, potwierdzić swoją tożsamość (pamiętaj o dowodzie osobistym!), wliczając w to pobranie odcisków palców :) Oprócz tego, zostanie zrobione Ci zdjęcie, które później będzie widoczne na monitorze komputera, na którym będziesz zdawać egzamin.
Po dokonaniu powyższych formalności, dostaniesz brudnopis i markera oraz kluczyk do szafki, gdyż na salę egzaminacyjną nie można wnosić żadnych rzeczy osobistych. Brudnopis zawiera 5 kartek z laminowanego papieru, czyli w sumie masz do dyspozycji 10 stron. Marker ma cienką końcówkę, więc można nim wygodnie pisać. Nie dostaniesz nic do ścierania notatek/obliczeń, jednak jeśli zabraknie Ci miejsca, zawsze możesz poprosić o dodatkowy. Nam natomiast jeden w zupełności wystarczył.
Sala egzaminacyjna zawiera około 8 komputerów i gdy jest to możliwe, możesz wybrać swój komputer. Jeśli trudno jest Ci się skoncentrować, gdy obok pracują inne osoby, możesz poprosić o zatyczki do uszu. W sali znajduje się kamera, więc gdy będziesz mieć jakiekolwiek pytania podczas egzaminu lub ukończysz jedną z części, poprostu podnieś rękę i czekaj na przyjście osoby z obsługi.
Wygląd samego egzaminu niewiele różni się od programu GMAT Prep Software, więc naprawdę warto się z nim dobrze zapoznać. Jedyną różnicą jaką zauważyliśmy jest czas przerw, które w rzeczywistości trwają nieco dłużej (8 minut zamiast 5-ciu). W trakcie egzaminu (przed lub po) zostaniesz także poproszony o podanie szkół, do których powinny być przesłane Twoje wyniki. Jeśli aplikujesz na program GlobalMBA, musisz odnaleźć University of North Florida i wybrać odpowiednią nazwę programu. Jeśli w trakcie rejestracji na egzamin na stronie www.mba.com podałeś(-aś) wszystkie dane poprawnie, wystarczy że tylko sprawdzisz wszystko raz jeszcze.
Po zakończeniu ezgaminu zobaczysz wstępny wynik na monitorze, a osoba z obsługi wydrukuje go dla Ciebie. Oficjalny wynik dostaniesz mailem w ciągu dwóch tygodni. Wynik ten zostanie również wysłany do wybranej(-ych) przez Ciebie uczelni.
Tips & tricks
skończ wszystkie pytania w wymaganym czasie – w przeciwnym wypadku od Twojego wyniku zostaną odjęte punkty karne, za nie wykonanie wszystkich zadań
zapoznaj się z poleceniami przed egzaminem – warto przed egzaminem zapoznać się dokładnie z poleceniami, tak aby w trakcie pisania skoncetrować się od razu na udzielaniu odpowiedzi
Jeśli macie jakiekolwiek pytania, napiszcie o nich w komentarzach, chętnie Wam pomożemy.
Powodzenia!

Ile kosztuje podejście do testu GMAT?

Koszt jednorazowego podejścia do testu to $250. Płatności dokonuje się poprzez stronę www.mba.com, przy użyciu karty kredytowej, np. Visa. 

Gdzie można zdawać ?

Jeśli mieszkasz w Polsce nie masz za dużego wyboru. Mówiąc precyzyjnie, w ogóle nie masz wyboru, bo na chwilę obecną tylko jedna firma w Polsce umożliwia zdawanie testu GMAT. Jest to firma bit Polska z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Ostrobramskiej 101A.

Jak zapisać się na test?

Na test można zapisać się tylko i wyłącznie poprzez stronę www.mba.com. Najpierw należy się zarejestrować, podając wszystkie wymagane dane. Ważne jest, aby podać prawdziwe dane i się nie pomylić, gdyż będzie to dokładnie weryfikowane w ośrodku egzaminacyjnym (o czym za chwilę). Można oczywiście później te dane edytować, ale po co, skoro można to zrobić od razu poprawnie :)

W celu rejestracji na test należy wybrać opcję „Schedule a GMAT Appointment” z górnego menu, a następnie wybrać kraj, w którym chcemy zdawać. Jeśli będzie to Polska, wybieramy w/w firmę bit Polska Sp. z o.o. Na koniec pozostaje nam wybór dogodnego terminu przy pomocy kalendarza pokazującego wolne terminy. Teoretycznie na test można zapisać najpóźniej z 24-godzinnym wyprzedzeniem, jednak warto pomyśleć o tym odpowiednio wcześniej, aby wybrać jak najkorzystniejszą godzinę i dzień tygodnia.

Czego spodziewać się w dniu testu?

Przede wszystkim, należy stawić się w centrum testowym odpowiednio wcześniej (min. 30 minut), gdyż najpierw musisz dokonać niezbędnych formalności. Między innymi, będziesz musiał(-a) podpisać regulamin, potwierdzić swoją tożsamość (pamiętaj o dowodzie osobistym!), wliczając w to pobranie odcisków palców :) Oprócz tego, zostanie zrobione ci zdjęcie, które później będzie widoczne na monitorze komputera, na którym będziesz zdawać test.

Po dokonaniu powyższych formalności, dostaniesz brudnopis i markera oraz kluczyk do szafki, gdyż na salę egzaminacyjną nie można wnosić żadnych rzeczy osobistych. Brudnopis zawiera 5 kartek z laminowanego papieru, czyli w sumie masz do dyspozycji 10 stron. Marker ma cienką końcówkę, więc można nim wygodnie pisać. Nie dostaniesz nic do ścierania notatek/obliczeń, jednak jeśli zabraknie Ci miejsca, zawsze możesz poprosić o dodatkowy. Mi jeden brudnopis w zupełności wystarczył.

Sala egzaminacyjna zawiera około 8 komputerów i gdy jest to możliwe, możesz wybrać swój komputer. Jeśli trudno jest Ci się skoncentrować, gdy obok pracują inne osoby, możesz poprosić o zatyczki do uszu. W sali znajduje się kamera, więc gdy będziesz mieć jakiekolwiek pytania podczas rozwiązywania testu lub gdy ukończysz jedną z części, poprostu podnieś rękę i czekaj na przyjście osoby z obsługi.

Wygląd samego testu niewiele różni się od tego z programu GMAT Prep Software, więc naprawdę warto się z tym oprogramowaniem dobrze zapoznać. Jedyną różnicą jaką zauważyliśmy jest czas przerw, które w rzeczywistości trwają nieco dłużej (8 minut zamiast 5-ciu). W trakcie testu (przed lub po) zostaniesz także poproszony o podanie szkół, do których powinny być przesłane twoje wyniki. Jeśli aplikujesz na program GlobalMBA, musisz odnaleźć University of North Florida i wybrać odpowiednią nazwę programu. Jeśli w trakcie rejestracji na test przez stronę www.mba.com podałeś(-aś) wszystkie dane poprawnie, wystarczy że tylko sprawdzisz wszystko raz jeszcze i zatwierdzisz.

Po zakończeniu testu zobaczysz wstępny wynik na monitorze, a osoba z obsługi dodatkowo wydrukuje go. Oficjalny wynik dostaniesz mailem w ciągu dwóch tygodni. Wynik ten zostanie również wysłany do wybranej(-ych) przez ciebie uczelni.

Wskazówki

  • skończ wszystkie pytania w wymaganym czasie – w przeciwnym wypadku od twojego wyniku zostaną odjęte punkty karne, za nie wykonanie wszystkich zadań
  • zapoznaj się z poleceniami przed rozpoczęciem rozwiązywania testu – warto dokładnie przeczytać polecenia, tak aby w trakcie pisania skoncetrować się od razu na udzielaniu odpowiedzi

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, napiszcie o nich w komentarzach, chętnie wam pomożemy.

Powodzenia!

Polecane strony

2 odpowiedzi do wpisu “Test GMAT – jak się przygotować cz.II”

  1. Cześć,

    chciałem zapytać, czy ten program był płatny?
    Na stronie WZ UW nie mogę znaleźć żadnych informacji.
    Wiem, że już trochę czasu minęło… ale i tak pytam :)
    pzdr!

  2. Cześć,

    Jeśli pytasz o takie typowe czesne to nie, natomiast na początku była opłata „organizacyjna” w wysokości 1000-1250 USD (nie pamiętam już dokładnie). Pytanie tylko czy nic się w między czasie nie zmieniło :) Oprócz tego oczywiście wszystkie opłaty typu przeloty, zakwaterowanie, materiały do nauki itp. były po stronie uczestników.

    Pozdrawiam,
    Tomek

Dodaj komentarz